Gastronómia v regióne

Tradičná kuchyňa  bratislavského a trnavského  regiónu je zmesou , ktorá  vznikala vplyvmi  rôznych národností, ktoré postupne osídľovali Bratislavu a Trnavu  a ich okolie. Tento stáročný mix  predurčil neopakovateľnosť tunajšej kuchyne. Reštaurácie, ponúkajúce kvalitu spojenú s tradíciou reprezentujú unikátnosť regiónu.

Sessler

tl_files/gastronomia/sessler/Sessler_-_posedenie_vonku.jpgZrekonštruovaná sladovňa, piváreň a reštaurácia s históriou siahajúcou až po 18. Storočie.

História Sesslerky siaha do 18. storočia. Pôvodne sa začalo s výrobou piva, neskôr sa pridala aj výroba sladu. V druhej polovici 19. storočia bola ukončená výroba piva. Napriek rôznym režimom v 20. storočí sa sladovňa prebíjala dopredu a upevňovala si pozíciu na trhu. Hoci zdevastovaná a v katastrofálnom stave, prehupla sa do 21. storočia.

Región: Trnava

Čítať ďalej…

Modrý dom

tl_files/gastronomia/modry_dom/Modry_Dom_-_dom_a_okolie.jpgTradičná Vajnorská reštaurácia vyzdobená miestnymi  ľudovými krojmi, výšivkami a klenbovými stropmi. Súčasťou reštaurácie je aj pravá vajnorská pivnica. Ponúka široký výber typických slovenských jedál.

Naša reštaurácia ponúka posedenie v prostredí typickom pre lokalitu Vajnor. V pravom vajnorskom dome, ktorý zdobia vajnorské ľudové kroje, výšivky a klenbové stropy. Súčasťou reštaurácie je aj pravá vajnorská pivnica.

Čítať ďalej…

Husacina u Válka

tl_files/gastronomia/husacina_u_valka/Husacina_u_Valka_-_stolovanie.jpgReštaurácia ponúka husacie hody v príjemnom rodinnom prostredí, vyzdobenom originálnymi grobskými maľbami a ľudovými krojmi.

Prvopočiatky našej rodinnej firmy siahajú až do obdobia po 1.svetovej vojne, keď náš dedo Cyril Válek, ako vojnový invalid získal za zásluhy živnosť na prevádzkovanie pohostinstva. Založil v Slovenskom Grobe prvé pohostinstvo, v ktorom sa zabávali a hodovali ľudia zo širokého okolia.

Čítať ďalej…

Husacina Monar

tl_files/gastronomia/husacina_monar/Husacina_Monar_-_pecena_hus.jpgReštaurácia ponúka husacie špeciality a širokú ponuku kvalitných vín z Malokarpatskej oblasti.

V príjemnom prostredí našej reštaurácie Vám ponúkame husacie špeciality a širokú ponuku kvalitných vín z Malokarpatskej oblasti.

Čítať ďalej…