Malokarpatská vinohradnícka oblasť

Väčšinou rodinné vinárstva s vlastnými vinohradmi ponúkajú vo vínnych  pivničkách  lokálne  vina z Malých Karpát Generáciami podávané znalosti, láska k vinohradu a doraz na čistotu hospodárstva, to sú charakteristické znaky vinárstiev v malokarpatskej vinárskej oblasti.
Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Veltlínske zelené,  z modrých odrôd najmä Frankovka modrá a Svätovavrinecké, sú vína s malokarpatským rozmerom, plným minerality a príjemných vôní.

VÍNA Z MLYNA

VÍNA Z MLYNARodinné vinohradníctvo a vinárstvo, ktoré sa už po niekoľko generácií stará o vinohrady v Doľanskom vinohradníckom rajóne.

Od roku 2002 obnovujeme starobylý Mlyn vo vinohradníckej dedine Doľany (niekdajšie mestečko Ompitál) – odtiaľ názov VÍNA Z MLYNA®.

Čítať ďalej…

Fedor Malík

malik_hroznoRodinné vinárstvo ponúka vína z Malých Karpát, z nášho vinohradu, z našej vínnej pivničky.

Vďaka generačným znalostiam, láske k vinohradu a dôrazu na čistotu hospodárstva a hygienu, sa nám s pomocou tradičných a moderných technologických postupov darí dorábať vína špecifické, vína s malokarpatským rozmerom, plným minerality a príjemných vôní.

Čítať ďalej…

Dubovský & Grančič

vinohradPredaj a degustácia vína z tradičných regionálnych odrôd.

Vinohradníctvo a vinárstvo Dubovský & Grančič obhospodaruje 5 ha vinohradov. Naša produkcia hrozna nepostačuje pokryť výrobu vína, preto časť hrozna nakupujeme u svojich zmluvných dodávateľov vo Svätom Jure, alebo z obce Svodín v Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti.

Čítať ďalej…

VILLA MODUR

villa-modurRodinné vinárstvo a vinohradníctvo.

Pečať TERRA MODUR (lat. pôda, zem Modra) vyjadruje naše odhodlanie a presvedčenie vyrábať kvalitné vína výlučne z hrozna nami dopestovaného v modranských viniciach.
  

Čítať ďalej…

Devínsky ríbezlák

devinsky_ribezlak_pivnicaTradičné lokálne ríbezľové víno vyrobené z červených a čiernych ríbezlí.

K Devínu už dlhé roky popri Devínskom hrade a Devínskej Kobyle neodmysliteľne patrí aj devínsky ríbezlák - tradičné lokálne ríbezľové víno vyrobené z červených a čiernych ríbezlí.

Čítať ďalej…

SIDEREO

sidereoPredaj a degustácia vína pochádzajúceho z hrozna od pestovateľov z Malokarpatskej a Južnoslovenskej oblasti.

Naše vína pochádzajú z hrozna od pestovateľov z Malokarpatskej a Južnoslovenskej oblasti. Víno vyrábame a uskladňujeme vo vlastných priestoroch v obci Jablonec, nachádzajúcej sa v okrese Pezinok.

Čítať ďalej…

Víno Harmónia

vino-harmoniaPredaj a degustácia vína z horského vinárstva.

Firma Ján Paták – Horské vinohradníctvo a vinárstvo bola založená Jánom Patákom ml., ktorý je najmladším pokračovateľom rodiny, ktorá sa vinohradníctvom a vinárstvom zaoberá už po štvrtú generáciu.

Čítať ďalej…